حدیث شهدا: شادی روح شهدا صلوات شهیدان از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم شهیدان قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم شهیدان به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم به هر که، هرچه داشتی بخشیدی ،حتی تیر‌ها هم از پیکرت ، خون نوشیدند شهادت؛ عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل است. وقتی عقل عاشق شود! عشق عاقل می‌شود.و شهید می‌شوی…
Print Button Example پرینت

شهید علی اکبر حنیفی

اطلاعات شهید
کد شناسایی: 1248459
نام پدر: اصغر -فوت شده
نام مادر: فاطمه شیرباقری- فوت شده
تاریخ ولادت: 1319/07/01
تاریخ شهادت: 1365/02/21
محل تولد: شهر اقبالیه
محل شهادت: اشنویه
استان محل شهادت: آذربایجان غربی
عملیات:-
نحوه شهادت: درگیری با با گروه های ضد انقلاب
وضعیت تاهل: متاهل
شغل: کادر شهربانی
تحصیلات: ابتدایی
مزار شهید: مفقود الاثر
شماره شناسنامه: 27

شهید علی اکبر حنیفی، یکم مهر ۱۳۱۹، در خانواده ای موًمن و مذهبی، در قزوین متولد شد. پدرش اصغر کشاورز بود و مادرش فاطمه ( فوت 1350) نام داشت .  دوران کودکی را در آغوش پر مهر والدین سپری نمود و پس ار آن در شهر قزوین به مدرسه رفت و مشغول فراگیری دانش گردید. پس از آن که کلاس ششم ابتدایی را پشت سر گذاشت به استخدام شهربانی در آمد و لباس پلیس پوشید و با درجه استواری مشغول خدمت به میهن ایران گردید.

سال ۱۳۴۵ ازدواج کرد و صاحب شش پسر و دو دختر شد. با شروع قیام شکوهمند ملت قهرمان  ایران، به رهبری زعیم عالیقدر امام خمینی (ره)، با اینکه در استخدام شهربانی بود به انقلابیون کمک می نمود به علاوه در مجالس سوگواری اهل بیت (ع)، مداحی میکرد. پس از پیروزی انقلاب در مرکز شهربانی تهران مشغول خدمت بود.

با شروع جنگ تحمیلی تجاوز آشکار و نامردانه مزدوران عراق به خاک پاک ایران اسلامی، از سوی تیپ ایثار پلیس، دو بار عازم مناطق عملیاتی نبرد نور و ظلمت گردید. آخرین محل ماًموریت او در منطقهً عملیاتی لولان- اشنویه بود که درگیری با منافقین ضد انقلاب، روز 21/02/1365 به شهات رسید و مفقودالاثر گردید. تاکنون هیچ اثر و خبری از این شهید سرافراز به دست نیامه است. برادرش قربانعلی نیز شهید شده است.